1977 yılında İstanbul'da kurulan Star Oyun Aletleri önce Türkiye'yi bu alanda ithalatcı konumundan kurtarmış, çok kısa zamanda da bir dünya markası haline gelmiştir. 1999 yılında Esenyurt'ta ki 6 bin m2 kapalı 4 bin m2 si açık alan olan yeni üretim tesisinde üretime devam etmekte olan Star Oyun Aletleri bugün son teknolojiyle donatılmış tesisinde , oyun kağıdı, okey takımı , tavla , satranç , yapboz ve yayın grupları başta olmak üzere yaklaşık 400 çeşit oyun seti üretmektedir.
  
Türkiye ve Avrupa'da tüm oyun takımlarını (Oyun kağıdı, tavla , okey , vs.) bir arada üreten Star Oyun Aletleri, tüm bu ürünleri kendi bünyesi içinde entegre olarak üreten tek firma ünvanına da sahiptir. Kaliteli üretimi ve bol ürün çeşidi ile Türkiye'nin alanında en büyük firması olan Star, Türkiye'ye yayılan zincir mağazalar, oyuncak toptancıları, kırtasiye ve büyük toptancıları kapsayan geniş bir satış ağıyla oyun aletleri üretiminin %70'ini karşılamaktadır.
  
Türkiye'de sektörünün açık ara lideri olan Star Oyun Aletleri , ihracat alanında da atılımlarını yapmakta olup , ihracat kapasitesini her geçen yıl arttırmayı hedefleyen bir politika izlemektedir. Almanya, Yunanistan , Irak  , Azerbaycan , Fransa ve Amerika başta olmak üzere, Dünyanın 4 bir yanından bir çok ülkede Star Oyun Aletleri ürünleri tercih edilmektedir. Oyuncak ve oyun aletleri sektöründe dünyanın en büyük üreticisi olan Çin'de bulunan Türk kafelerinde bile bugün Star Oyun Aletlerinin ürünleri kullanılmaktadır.
 
Star Oyun Aletleri olarak ulaştığımız bu başarıyı sürekli arttırmaya çalıştığımız kalitemiz  ve müşteri memnuniyetine önem verme-mize borçluyuz. Uzun Vadeli iş yapabilmenin kaliteli üretimden geçtiğinin bilincinde olan Star Oyun Aletleri ürünlerinde yüksek kaliteyi yakalamasında , teknolojik yenilikleri takip etmemizin, ürünlerimizi %100 entegre şekilde üretmemizin ve yıllardır bizle birlikte olan deneyimli personelimizin katkısı çok büyüktür. ISO 9001 Kalite Güvence Sistem Belgesiyle üretim yapan Star Oyun Aletleri kali-teyi uygun fiyatla tüketiciye ulaştırarak yıllardır Türk milletinin vaz geçilmez oyun aletleri markası haline gelmiştir.